Stanowisko obróbcze 5-osiowe

Stanowisko obróbcze 5-osiowe o zakresie roboczym X-3000 mm, Y-5000 mm, Z-1200 mm wyposażono w system sterowania oparty na najnowocześniejszej technologii wykorzystującej Ethernet Czasu Rzeczywistego, co pozwala na wielokrotne zmniejszenie dynamicznych błędów pozycji podczas szybkich obróbek oraz głowicę skrętno-uchylną z wrzecionem o mocy 15 kW, co zapewnia szerokie możliwości wykorzystania.

Frezarka CNC poza standardowym wykorzystaniem jest wyposażona w sondę dotykową i oprogramowanie, które pozwala na skanowanie kształtu zadanego elementu i frezowanie kolejnych wyrobów bez konieczności posiadania modelu CAD. Wraz z frezarką został zakupiony program do wspomagania wytwarzania EdgeCam z modułem pięcioosiowym i dedykowanym postprocesorem, który umożliwia generowanie na podstawie modelów CAD ścieżek NC, ich optymalizację i symulację, dzięki czemu można wykryć wszystkie kolizje na etapie symulacji komputerowej, zmniejszając koszty wynikające z błędów w procesie frezowania. Symulacja obróbki pozwala z dużą dokładnością szacować czas obróbki i ilość zużytych materiałów.

Najnowsze rozwiązania konstrukcyjne pozwalają uzyskać kompromis pomiędzy doskonale wykonanymi wyrobami w zakresie tolerancji wymiarowych i jakości powierzchni przy spełnieniu rygorystycznych kryteriów czasowych.

Frezarka CNC jest wykorzystywana w znacznej mierze do produkcji modeli na podstawie których budowane są następnie formy laminatowe.

Close Menu